• İl Sağlık Müdürlüğü, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Batı Karadeniz Meme Hastalıkları Derneği ortaklığında “Her Gün Değerlidir – Erken Tanı Hayat Kurtarır” sloganı ile dünyanın en yaşlı ağaçları arasında yer alan Porsuk ağacına gezi düzenlendi. 6 Ekim Pazar günü Alaplı Gümeli Yaylası’nda düzenlenen etkinlikte meme kanseri tedavisinde kullanılan bir ilaç grubunun hammaddesini barındıran ve dünyadaki en yaşlı ağaçlar arasında yer alan 4114 yaşındaki Porsuk ağacı (Taxus Baccata) yaklaşık 300 kişilik katılımcı eşliğinde ziyaret edildi. İlginin yoğun olduğu gezide Zonguldak Merkez ilçe ile Ereğli, Alaplı, Çaycuma, Kilimli, Kozlu ve Devrek gibi ilçelerimizden, gördükleri tedavi ile iyileşen eski hastaların eşliğinde sembolik Porsuk ağacı fidesi dikimi yapıldı ve meme kanseri savaşçılarına fideler hediye edilerek umudu ve geleceği simgeleyen pembe balonlar gökyüzüne bırakıldı.
  • İl Sağlık Müdürlüğü, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Batı Karadeniz Meme Hastalıkları Derneği ortaklığında Esas 67 Burda AVM içerisinde stant kurularak, stantta başvuru yapan kişilere taramalar hakkında bilgi ve randevu verildi. Ayrıca tedavi gören hastaların yapmış oldukları resimlere ait “Umutla Yüzleşme” sergisi açılışı gerçekleştirildi.
  • Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Güldeniz KARADENİZ ÇAKMAK tarafından Zonguldak Belediyesi Nikah Salonunda halk eğitimi verildi. Eğitim sonunda katılımcılara Müdürlüğümüz tarafından kanser taramalarını yaptırmak üzere randevu verildi.
  • Merkez ve Kilimli, Ereğli, Gökçebey, Çaycuma, Devrek İlçelerimiz ve beldelerinde Kuran kurslarında, köylerde, camilerde, okullarda yapılan veli toplantılarında halk eğitimleri düzenlenmiştir. Aile sağlığı merkezi ve hastanelerde stantlar kurulmuştur.