• Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi olarak 1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı Kapsamında; bağlı ilçelere meme kanseri ile ilgili olarak bilgi notu gönderilerek yapacakları etkinliklerde paylaşılması sağlanmıştır.
 • Başkanımız Haci Bayram ZENGİN tarafından sayın valimiz Mehmet CEYLAN ve Vali Yardımcımız Tayyar ŞAŞMAZ’a 01 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme ayı anısına kanser hastalarımızın yapmış olduğu el emeği tablolardan hediye edilmiştir.
 • Tekirdağ Kanserle mücadele ve dayanışma derneği ile işbirliği içerisinde 01.10.2018 tarihinde 3. Kısım devlet hastanesi önünde halkı meme kanseri konusunda bilinçlendirmek amacıyla sağlıklı yaşam aracında stand kurulmuş ve hastanenin bekleme salonunda kanser hastaları yararına kermes düzenlenmiştir.
 • Vatandaşı meme kanseri konusunda bilinçlendirmek amacıyla 03.10.2018 tarihinde sahil dolgu alanında sağlıklı yaşam aracında stand kurulmuş, vatandaşa ve katılım sağlayan öğrenci gruplarına kanser temalı şapka, pembe şal, kanser temalı t-shirt,, pembe balon, meme kanseri içerikli broşür ve sticer dağıtılmış ve  yürüyüş düzenlenmiştir.
 • 16.10.2018 tarihinde kanser hastaları için kurduğumuz keçe kursunda kursiyerimiz olan,  meme kanseri hastamıza Başkan Yardımcımız Dr. Hülya BECERİR önderliğinde ev ziyaretinde bulunulmuştur.
 • 17.10.2018 tarihinde Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda Başkan Yardımcımız Dr. Hülya BECERİR, Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesinden Doç. Dr. Sibel  ÖZKAN GÜRDAL, Tekirdağ Devlet Hastanesinden Radyasyon Onkolojisi Uzm. Dr. Asuman ÖNOL MİRİK tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına, Aile Hekimlerine ve Aile Sağlığı Elemanlarına yönelik eğitim düzenlenmiştir. Eğitim sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü ziyaret edilerek Meme Kanseri Farkındalık Ayı hakkında bilgilendirme yapılarak bundan sonra birlikte yapılabilecek faaliyetler görüşülmüştür.
 • 24.10.2018 tarihinde Kapaklı Belediye Salonunda Başkanlığımız Başkan Yardımcısı Dr. Hülya BECERİR ve Tekirdağ Devlet Hastanesi Radyasyon Onkologu Uzm. Dr. Hamit BAŞARAN'ın konuşmacı olarak katıldığı "Meme Kanseri Eğitimi " yapılmıştır.
 • 25 ve 26 Ekim 2018 tarihlerinde Süleymanpaşa İlçemizde bulunan AVM'de meme kanseri hastalarımızın yapmış olduğu el emeği keçe ürünleri sergisi ve Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrenci Topluluğunun bilgilendirme standı kurulmuştur. Standda Tıp öğrencileri halkımıza broşürler dağıtarak meme kanseri hakkında bilgilendirme yapmışlardır.
 • 30.10.2018 tarihinde İlimiz Çorlu, Şarköy ve Malkara İlçelerinde başlayacak olan Kanser Çağrı Merkezi Pilot uygulaması ve İlimiz Çerkezköy İlçesinde 12-30 Kasım tarihleri arasında faaliyet gösterecek olan Pembe Prenses Kanser Tarama Tırı ile ilgili İlçe Sağlık Müdürlerimizle bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 • Palyatif bakım kapsamında kurduğumuz keçe kursundaki kursiyerlerimiz Başkan Yardımcımız Dr. Hülya BECERİR önderliğinde ziyaret edilmiştir.
 • Başkan Yardımcımız Dr. Hülya BECERİR ve kanser birimi uzmanımız Hacer TEKGÖZ Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünde yapılan Kanser Taramaları Çağrı Merkezi Çalışması Toplantısına katılmışlardır.  
 • Meme Hastalıkları Derneği çalışanları tarafından İstanbul’da düzenlenen Pembe festivaline başkan yardımcımız Dr. Hülya BECERİR, Kanser Birimi Uzmanı Hacer TEKGÖZ, Kanser Birimi ve Süleymanpaşa KETEM biriminde görev yapan sağlık çalışanları, kanser hastalarından oluşan keçe kursu kursiyerleri tarafından katılım sağlanarak orada stand açılmış, hastalarımızın yaptığı keçeler sergilenmiştir.
 • İlimizde bulunan Hürriyet mahallesi muhtarlığının girişimi ile öğretmenlere, velilere ve sınıf annelerine yönelik  düzenlenen kanser eğitiminde başkan yardımcımız Dr. Hülya BECERİR meme kanseri ile ilgili eğitim vermiştir. Hürriyet mahallesi muhtarlığının girişimi ile camide eğitim alan kadınlara yönelik  düzenlenen kanser eğitiminde başkan yardımcımız Dr. Hülya BECERİR meme kanseri ile ilgili eğitim vermiştir.
 • İlimizde bulunan Meme Hastalıkları Derneği tarafından düzenlenen Meme Sağlığı paneline kanser biriminde çalışan sağlık çalışanlarımız katılımcı olarak, Başkan Yardımcımız Dr. Hülya BECERİR konuşmacı olarak katılmışlardır.
 • Çerkezköy İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından; sağlıklı yaşam aracında bilgilendirmeler yapılarak broşür dağıtılmış, yürüyüş düzenlenmiş, Halk Eğitim Merkezinde halka yönelik bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.
 • Çorlu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından; Çorlu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim salonunda kamuda farkındalık oluşturulması ve bilgilendirme yapılması amacıyla eğitim düzenlenmiştir. Asm’lerde Sağlıklı Yaşam Aracında etkinlikler yapılmıştır. Vatandaşa meme kanseriyle ilgili el broşürleri dağıtılmıştır.
 • Kapaklı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından; Toplum Sağlığı Merkezimizi çeşitli sebeplerden dolayı ziyaret eden hastalarımızı meme kanseri farkındalık ayı olduğu ve taramaların ne kadar önemli olduğu anlatılmıştır. Sağlıklı Yaşam Aracı ile sağlık evleri ve Kapaklı belediye meydanında vatandaşa meme kanseri ile ilgili broşür dağıtılarak halka bilinçlendirme eğitimi verilmiştir.
 • Süleymanpaşa İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından; vatandaşa meme kanseri ile ilgili broşür dağıtılarak halka bilinçlendirme eğitimi verilmiştir.
 • Malkara İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından; ilçe sağlık müdürlüğünde çalışan personeller pembe kurdela takarak hastalarda kanser konusunda farkındalık yaratmaya çalışmış, ASM’lerde bulunan LCD ekranlarda meme kanseri ile ilgili bilgilendirici slaytlar yayınlanmış,vatandaşa meme kanseri ile ilgili broşür dağıtılmıştır, SODAM’da basında davet edilerek meme kanseri ile ilgili eğitim verilmiştir.
 • Şarköy İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından; İlçe Sağlık Müdürlüğünde çalışan sağlık personeline ve Aile Sağlığı Merkezlerinde çalışan sağlık personeline meme kanseri ile ilgili  ile ilgili bilgilendirme broşürleri verilmiş, farkındalığı arttırabilmek için “Farkındayız, Kanseri Yeneceğiz - Erken Teşhis Hayat Kurtarır - Sağlıklı Beslenmek Kanseri Önler” yazılı pembe kurdeleler takılmış ve kendi hazırlamış olduğumuz magnetler dağıtılmış ve hizmet içi eğitim düzenlenmiştir. Sağlıklı yaşam aracıyla birlikte stand açılarak vatandaşa meme kanseriyle ilgili broşür dağıtılmıştır. Kuran kursu kursiyerlerine halk eğitimi verilmiştir.
 • Marmara Ereğlisi İlçe Toplum Sağlığı Merkezi tarafından; meme kanseri ile ilgili afişler ASM’lerin panolarına asılmış, meme kanseriile ilgili halk eğitimleri düzenlenmiş, halka bilgi notu ve broşürler dağıtılıp etkinlikler düzenlenmiştir.
 • Ergene İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından; Köylerinde Sağlıklı Yaşam Araçlarında eğitim düzenlemiştir.  Kız kuran kurslarında meme kanseri ile ilgili eğitim verilmiştir. Aile sağlığı Merkezlerinde vatandaşa meme kanseri ile ilgili broşürler dağıtılmıştır.
 • Hayrabolu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından; Aile Sağlığı Merkezlerinde bulunan LCD Televizyonlarda Kanser ile ilgili sunumlar yayınlanmıştır. Sağlıklı Yaşam Aracı ile gidilen köylerde, köy halkına Kanser ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır. Kurum bahçesinde kurulan stantta halka bilgilendirme broşürü dağıtılmış ve halk eğitim merkezi öğrencilerine eğitim verildi.
 • Saray İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından;  Kuran kursu ve Kültür Evi Dokuma kursunda vatandaşa meme kanseriyle ilgili eğitim verilmiştir.Köylerde ve köy sağlık evlerinde meme kanseri ile ilgili broşür dağıtılarak bilgilendirme çalışması yapılmıştır.
 • Muratlı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından; Sağlıklı Yaşam Araçlarında stant kurularak vatandaşa meme kanseriyle ilgili broşür dağıtımları yapılmıştır. Kuran kuşlarında vatandaşa meme kanseriyle ilgili eğitim verilmiştir.  İlçede bulunan toplu taşıma araçlarına meme kanseriyle ilgili afişler asılmıştır.

Hayatınız Önemlidir.

                      KANSER TARAMASI YAPTIRINIZ!!!