• Salihli İlçe Sağlık Müdürlüğü KETEM Biriminde 20 kişinin katıldığı halk eğitimi düzenlendi, İlçe Sağlık Müdürlüğü Önünde balonlar ve afişlerle pembe yol oluşturularak “pembe yoldan hayata doğru” sloganıyla yürüyüş düzenlenmiştir. Pembe yol standı 1 hafta etkin olarak kullanılmıştır. Konu ile ilgili broşür dağıtılıp, afişler asıldı. Stant 1 hafta etkin olarak kullanılmıştır. Konu ile ilgili broşür dağıtılıp, afişler asılarak farkındalık oluşturulmaya çalışıldı İlçemiz Polis Lokali önünden başlayıp; Ramiz Turan Stadyumunda bitirdiğimiz yaklaşık 10 Salihli bir şehir için pembe balonlu bisiklet turu düzenledik. Salihli Sardok Yürüyüş Kulübü ile birlikte Adala Mahallesi Hermos Kanyonunda konu ile ilgili farkındalık yürüyüşü düzenlenmiştir. Katılımcılara broşür dağıtılarak bilgilendirme yapılmıştır. Bir hafta KETEM Birimi eğitim salonu ve mobil mamografi aracı önünde halk eğitimleri düzenleyerek meme kanseri anlatıldı. Salihli Hafsa Sultan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde KYK Kız öğrenci yurdunda Salihli Özel Eğitim Uygulama Okulunda ve Fahriye Hanım İlkokulunda Meme Kanseri ile ilgili öğretmen, öğrenci ve veli grubuna meme kanseri farkındalığını artırmak, taramalara teşvik etmek üzere eğitim verilerek el broşürleri dağıtıldı.
  • Turgutlu İlçe Sağlık Müdürlüğü pembeye bürünmüştür. 1-31 Ekim Meme Kanseri Kurumumuz tarafından ‘’Sakın Geç Kalma Erken Gel’’ sloganıyla farkındalık kampanyası başlatılmıştır. İlçemiz Kaymakamı-eşi ve idari amirler-eşleri kurumumuza davet edilerek; İlçe Sağlık Müdürlüğü binası önüne pembe kurdele logosunu fırçayla yere boyadılar. İlçe Sağlık Müdürümüz Meme Kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çeken bir konuşma yapmıştır. Kurumumuz önüne açılan stant çalışmasında tüm gün vatandaşlara meme kanseri hakkında bilgi verildi, pembe kurdele takıldı ve pembe balonlar dağıtıldı. Kurum personelimize pembe kurdele takılarak farkındalık sağlanmıştır. Mamografi Odasının kapısı balonlarla süslenerek; vatandaşlarımıza bilgilendirme broşürleri dağıtılmış ve pembe kurdele takılmıştır. Kurumumuz Diyetisyeni tarafından Halk Eğitim Merkezi Kursiyerlerine Kanseri Önlemede Sağlıklı Beslenmenin Önemi konulu eğitim verilmiştir. Kurumumuz tarafından gerçekleştirilen farkındalık faaliyetleri yerel basında yer almıştır. Böylece vatandaşlarımız Meme Kanseri hakkında daha çok bilgi edinmiştir. Meme Kanseri Farkındalık Ayı ilgili görseller kurumumuz sosyal medya hesaplarında paylaşılarak; vatandaşlarımızda farkındalık sağlandı.
  • Yunusemre İlçe Sağlık Müdürlüğü Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) Birimi olarak “Ekim Ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı” etkinlikleri kapsamında toplum tabanlı taramaları yaygınlaştırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla halkımıza meme kanseri hakkında bilgi ve eğitimler verilmiş, stantlar açılmıştır. Ayrıca kurumumuza taramaları yapılmak üzere davet edilmiştir. Bu amaçla; Merkezefendi Devlet Hastanesinde,13 Nolu Aile Sağlığı Merkezi önünde ve Laleli Central Parkta stantlar açılmıştır. Yunusemre İlçe Sağlık Müdürlüğü personeline meme kanseri ve kendi kendine meme muayenesi hakkında hizmet içi eğitim verilmiştir. Eczacıbaşı Temizlik Ürünleri Fabrikası personeline, Neka Kalıp Fabrikası personeline, Vestel City Fabrikası personeline meme kanseri ve kendi kendine meme muayenesi hakkında eğitimler verilmiştir. Köylerde bulunan vatandaşlarımıza yönelik tarama çalışmaları kapsamında birimimize getirilen vatandaşlarımızın taramaları yapıldı.
  • Akhisar ilçe sağlık müdürlüğü şehir içi stadyumunda Öğrenciler ve 550 kişi ile birlikte meme kanserine dikkat çekmek için yürüyüş düzenlendi-kaymakamlık binası önünde meme kanseri konulu stant açıldı. Afişlerler ve Broşürler dağıtıldı.-Zeynep Gülin öngör mesleki ve teknik Anadolu lisesi bahçesinde stant açıldı. Balon ve afişlerle desteklenen stantta gelen öğrencilere 430 kişi ve öğretmenlere bilgilendirme yapıldı. Broşür ve pembe kurdeleler dağıtılarak konuya dikkat çekildi. Akhisar kaymakamlık binası önünde stant açıldı. Pembe balonlarla ve afişlerle desteklenen stantta130 kişiye bilgilendirme yapıldı muhittin Kavaklı anaokulu velilerine 35 kişiye bilgilendirme eğitimi yapıldı. Broşürler dağıtıldı.
  • Demirci İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak 1-7 Ekim Meme Kanseri farkındalık ayı kapsamında; kurumumuz önünde stant kuruldu. -Altıner Tekstil, Uğur Halı, İplik fabrikası çalışanlarına eğitim verildi. -Mahmutlar ASM, Kılavuzlar ASM, İcikler ASM, Durhasan ASM’lerimize gelen hastalara eğitim verildi. -İlçemizdeki Halı kent Müstakil Bölge Gazetesi ne İlçe Sağlık Müdürümüz Dr. Müberra DURAN tarafından yazı yazıldı. Yapılan etkinlikler kurumumuz sosyal medyasında paylaşıldı. Yapılan etkinliklerde meme kanseri, kendi kendine meme muayenesi, meme kanseri taramaları konularında bilgi verildi.
  • Şehzadeler İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Ketem Birimi tarafından Kanser konusunda farkındalıklarını arttırmak amacıyla 5 stant, 1 Farkındalık Yürüyüşü ve Meme Kanseri Taramaları için Köy ve Grupların Taramaları yapılarak Eğitimleri verilmiştir. Takip eden ay içerisinde her gün Meme, Rahim ağzı ve Kolon Kanserlerinin bulguları, korunma yolları ve tarama testleri hakkında bilgilendirme yapılmış, kanserlerle ilgili broşür ve balon dağıtılmıştır.
  • Köprübaşı kapalı Pazar yerinde broşür dağıtımı gerçekleştirildi Hastaların görebileceği yerlere afiş asımı gerçekleştirildi Kurumumuz sosyal medya hesabından bilgilendirmeler yapıldı Kurumumuzda hasta bilgilendirmek amacıyla pano hazırlanmıştır Aile hekimliklerinde bilgilendirmeler yapılmıştır.