Müdürlüğümüzce ekim ayı boyunca il genelinde halkımızı bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlikler düzenlenmiştir.

 • Müdürlüğümüz web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında ay boyunca haberler yayınlanmıştır.
 • İl merkezinde ve ilçelerimizde bulunan bilboardlar ve üstgeçitlere görseller asılarak halkımızda farkındalık oluşturulması amaçlanmıştır.
 • Belediye Plajında Teyyaredüzü Ortaokulu öğrencileri, Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ünal Özek, Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Elif Nur Köksal ve Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Birimi çalışanları ile birlikte Uçurtma Şenliği düzenlendi.
 • Müdürlüğümüzce Atatürk Meydanından Millet Kıraathanesi güzergahında “Meme Kanserine Karşı Birlikte Yürüyoruz” etkinliği düzenlendi. Yürüyüşe Sayın Valimizin eşleri Uzm. Dr. Aliye Serpil Sarıfakıoğulları, kurum amirleri ve eşleri, Müdürlüğümüz çalışanları, Piraziz Sağlık Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve vatandaşlar katıldı. Yürüyüş sonunda İl Sağlık Müdürümüz Opr. Dr. Ahmet Bal’ın günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarının ardından, açılan stant da gelen ziyaretçilere çam fidanı dağıtıldı.
 • Erken evrede tanı alan hastalarla Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezinde (KETEM) etkinlik düzenlendi. Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Elif Nur Köksal, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Birim Sorumlusu Dr. Arife YILDIRIM’ ın katılımlarıyla gerçekleşen etkinlikte KETEM’ e başvurarak erken evrede tanı alan hastalar bir araya gelmiştir.  Etkinlikte katılımcılarla sohbet edilerek bilgi alışverişinde bulunuldu. Kanserde erken tanının önemine vurgu yapılarak pasta kesildi ve hediyeler dağıtıldı.
 • Giresun İl Jandarma Komutanlığı Spor Salonunda Kanser Taramaları Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Toplantıya Sayın Valimizin eşleri Uzm. Dr. Aliye Serpil Sarıfakıoğulları, daire amirlerinin eşleri, kamu kurumlarında çalışan kadınlar ve halkımız katılmışlardır. GRÜ Prof. Dr. A. İlhan Özdemir EAH’ den Radyasyon Onkolojisi uzmanı Prof. Dr. Sevil Çağıran Kılçıksız ve Sanayi ASM’ de görevli doktor Derya Çıtlak Kara kanserlerle ilgili sunum yapmışlardır.
 • Giresun Kredi ve Yurtlar Kurumu Sahil Yurdunda öğrencilere yönelik eğitim düzenlendi. Sayın Valimizin eşleri Uzm. Dr. Aliye Serpil Sarıfakıoğulları’ nın katılımlarıyla gerçekleşen eğitimde Müdürlüğümüz Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Birim Sorumlusu Dr. Arife YILDIRIM tarafından “Kanserden Korunabiliriz”, Merkez Toplum Sağlığı merkezinde görevli hemşire Ayla Barutçu tarafından “Kendi Kendine Meme Muayenesi” konularında eğitim verildi.
 • Giresun’ da her yıl düzenlenmekte olan Öğrenme Şenlikleri kapsamında Atatürk Meydanı’nda çadır kurularak stant açıldı. Açılan stantta halkımıza meme kanseri konusunda bilgiler verilerek kalem, magnet, kurdele balon ve broşürler dağıtılmıştır.
 • 2019 yılı ilk 8 ayında Rahim ağzı, meme ve bağırsak kanseri taramalarında kendilerine verilen hedefler doğrultusunda başarılı hizmetlere imza atan Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezlerine Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ünal ÖZEK, Halk Sağlığı Hizmetleri çalışanları ve HPV Karadeniz Bölgesi Saha Koordinatörü Murat YÖN tarafından ziyarette bulunulmuştur. Merkez Nizamettin Şensoy ASM, Sanayi ASM ve Şht. J. Ütğm. Adnan Bahat ASM, Bulancak 1 Nolu ASM ve Ballıca ASM, Piraziz Toplum Sağlığı Merkezi’nde görevli hekim ve personele teşekkür edilerek bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilenmiştir.
 • Alucra Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Alucra TSM önünden başlayıp meydanda son bulan yürüyüş etkinliği düzenlenmiştir.
 • Bulancak İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından halk pazarında açılan stantta 100 kişiye, Kovanlık ASM’ de 50 kişiye halk eğitimleri verilmiştir. Bulancak İlçe Sağlık Müdürlüğü istikametinden başlayan ve Bulancak Meydanında son bulan yürüyüş etkinliği düzenlenmiştir.
 • Çanakçı Toplum sağlığı Merkezi tarafından Deregözü Köyünde meme sağlığı, kendi kendine meme muayenesi ve meme kanseri konularında eğitimler verilmiştir.
 • Çamoluk Toplum Sağlığı Merkezi önünde stant açılarak 96 kişiye halk eğitimi verilmiştir. Ayrıca 6 sağlık personeline de hizmetçi eğitim düzenlenmiştir. Toplum Sağlığı Merkezi önünden başlayarak golpark istikametinde son bulan yürüyüş etkinliği düzenlenmiştir.
 • Dereli Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Cemal Güdür caddesinden Cumhuriyet caddesi istikametinde yürüyüş etkinliği düzenlenmiştir.
 • Doğankent Toplum Sağlığı Merkezi tarafından 4 seansta toplamda 140 kişiye halk eğitimleri verilmiştir. Ayrıca Toplum Sağlığı Merkezi önünden başlayıp Ziraat Bankası istikametinde son bulan yürüyüş etkinliği düzenlenmiştir.
 • Eynesil Toplum Sağlığı Merkezi tarafından mobil gezi programında 45 kişiye eğitim verilerek broşür dağıtımı yapılmıştır. Süper Amatör Lig Takımlarından Eynesil Belediyespor- Tireboluspor takımları arasında oynanan futbol müsabakasında “Tarama Bir Saatini Kanser Ömrünü Alır” pankartı açılmıştır.
 • Görele İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Sağlık Müdürlüğü önünde stant açılarak 83 kişiye bilgi verilerek KETEM’ e davet edilmişlerdir. Dedeli Köyü, Çavuşlu Ahmet Demirci Tekstil, Şehitlik Camii Kuran Kursu ve Hasan Ali Yücel İlkokulu Okul Aile Birliği toplantısında 120 kişiye konuyla ilgili eğitim verilmiştir.
 • Keşap Toplum Sağlığı Merkezi tarafından TSM girişine stant kurularak 85 kişiye eğitim verilerek broşürler dağıtılmıştır. TSM önünden başlayarak Hükümet Caddesi istikametinde yürüyüş etkinliği düzenlenmiştir. Fatma Hüseyin Günaydın Aile Sağlığı Merkezi, Karabulduk ASM, merkez kuran kursu ve halk pazaryerlerinde 147 kişiye meme kanseri ile ilgili bilgilendirme yapılıp broşür dağıtılmıştır. Küçükgeriş, Yivdincik, Karadere, Unaca, Arnavutköy, Halkalı, Ceylanpınarı, Geçit, Yolağzı, Kılıçlı, Tepeköy ve Sürmenli köylerinde meme kanseri ile ilgili 76 kişiye bilgilendirme yapılarak broşürler dağıtılmıştır.
 • Merkez Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Atapark’ta stant açılarak pembe kurdele, kalem, magnet ve balon dağıtılmış olup meme kanseri ve kanser taramaları hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Giresun Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi’nde toplam 209 kız öğrenciye ve 16 kadın öğretmene KKMM ve meme kanseri konularında eğitimler verilmiştir. Aksu Asm, Şht. Er Tekin Çınar ve Soğuksu Asm’de açılan stantta 190 kişiye meme kanseri ile ilgili broşür verilerek bilgi notları dağıtılmıştır. Merkeze bağlı Ambaralan ve Akçalı köylerinde esnaf ve köy halkına meme kanseri ile ilgili bilgiler verilerek broşürler dağıtılmıştır.
 • Piraziz Toplum Sağlığı Merkezi tarafından TSM ve ASM ortak salonunda stant kurulmuş olup halk pazarında ve Armutçukuru, Bozat, Hasanşeyh Köylerinde toplam 27 oturumda 658 kişiye konu ile ilgili eğitimler verilmiştir. Ayrıca “Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı” kapsamında yürüyüş etkinliği düzenlenmiştir.
 • Tirebolu Devlet Hastanesi eğitim birimi tarafından hasta ve hasta yakınlarıyla hastane personeline eğitimler verilmiş broşürler dağıtılmıştır.
 • Şebinkarahisar Toplum Sağlığı Merkezi Hekimi Dr. Uğuryol Adıyaman tarafından hazırlanan bilgilendirme yazısı Yeni Şebinkarahisar Gazetesi ve internet sitesinde yayınlanmıştır. İlçe merkezinde bulunan halk eğitim kursları, çarşı esnafı ve ekolojik pazaryerinde 219 kişiye eğitimler verilerek broşürler dağıtılmıştır. Halkın görebileceği alanlara afişler asılmıştır. Tsm Sorumlu Hekimi Dr.İlknur Apaydın tarafından 28 Tsm ve Asm personeline hizmetiçi eğitim verilmiştir.
 • Yağlıdere Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Ömerli Mahallesi Kuran Kursu, Mimar Sinan Kuran Kursu, Güvence Köyü, Sınır Köyü, Yağlıdere Devlet Hastanesi ve Yağlıdere Meydanında açılan stantda toplamda 188 kişiye halk eğitimleri verilmiştir.
 • Alucra Devlet Hastanesi eğitim birimi tarafından 30 sağlık personeline hizmetiçi eğitim düzenlenmiştir.
 • Giresun Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde hastane personeli ve hasta ve yakınlarına yönelik eğitimler düzenlenmiştir. Hastane girişi ve poliklinik bekleme alanlarına afişler asılmış, hastane web sitesinde bilgilendirme yapılmıştır.
 • Ali Menekşe Göğüs Hastalıkları Hastanesi sosyal medya hesaplarında bilgilendirme yazıları paylaşılmıştır. Sağlık çalışanları ile hasta ve yakınlarına konu ile ilgili eğitimler verilerek broşürler dağıtılmıştır.
 • Merkez Toplum Sağlığı Merkezine bağlı KETEM tarafından;
 • Giresun Özel KENT Hastanesi, Atatürk Meydanı, Sabah AVM, KETEM Bahçesi ve merkez pazaryerinde farkındalık stantı açılmıştır.
 • GRÜ Prof. Dr. A. İlhan Özdemir EAH’ de stant açılmış olup meme, serviks ve kolon kanseri hakkında bilgiler verilerek broşürler dağıtılmıştır.
 • KETEM eğitim salonunda Teyyaredüzü ve Güre Mahallesinde ikamet eden kadınlara “Meme Kanseri ve KETEM’ de yapılan Taramalar konulu eğitim düzenlenmiştir.
 • GRÜ Kadın Doğum ve Çocuk hastalıkları EAH’de çalışan personele yönelik “Meme Kanseri ve KETEM’ de yapılan Taramalar konulu eğitim düzenlenmiştir.
 • Giresun Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi çalışanlarına “Meme Kanseri ve KETEM’ de yapılan Taramalar konulu eğitim düzenlenmiştir.