Müdürlüğümüzce 4 Şubat Kanser Günü nedeniyle ilgili halkımızı bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlikler düzenlenmiştir.

 • Müdürlüğümüz web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında ay boyunca haberler yayınlanmıştır.
 • İl merkezinde bulunan CLP reklam panoları ve billboardlara Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan görseller asılarak halkımızda farkındalık oluşturulması amaçlanmıştır.
 • Prof.Dr.A.İlhan Özdemir EAH Konferans Salonunda Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof.Dr.Sevil Çağıran Kılçıksız “Kanserli Hayat, Halen Bir Hayattır”, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Dr.Öğr.Üyesi İlker Özdemir “Kanser Korkusu”, KETEM Sorumlu Hekimi Dr.Dina KAYA “KETEM ve Kanser Taramaları” konularında konferans vermişlerdir. Konferansa Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’nın eşleri Hanımefendi Hematoloji Uzmanı Dr.Serpil Aliye Sarıfakıoğulları, İl Sağlık Müdürümüz Opr.Dr.Hasan Hüseyin Arslantürk, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr.Ünal Özek, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm.Dr.Elif Nur Köksal, Başhekim Doç.Dr.Kemal Uzun, idareciler, kurum amirlerinin eşleri, çok sayıda çalışan ve vatandaşlarımız katılmışlardır. Ayrıca KETEM personeli tarafından stant açılarak katılımcılara ve vatandaşlarımıza bilgilendirme broşürleri dağıtılarak kanserin önemine dikkat çeken kurdeleler takılmıştır.
 • Merkez Toplum Sağlığı Merkezi’nde görevli Halk Sağlığı Uzmanı Dr.Osman Özkan Keskin Giresun Polis Radyosunda “Sağlıklı Söyleşiler” programına konuk olarak katılarak “Kanser” konusunda söyleşi gerçekleştirmiştir.
 • KETEM Sorumlu Hekimi Dr.Dina Kaya ve ebe Tülay Öksüz Giresun İl Müftülüğünün Kuran Kursu Öğreticilerine yönelik düzenlemiş olduğu toplantıda KETEM’in tanıtımını yaparak yapılan işlemler hakkında bilgiler vermişlerdir. Eğitime katılanlara broşür ve KETEM davetiyesi dağıtılarak KETEM’e davet edilmişlerdir.
 • Müdürlüğümüz ve Görele İlçe Sağlık Müdürlüğü organizasyonu ile Görele Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde “Bilgi Sizi Kanserden Korur” konulu konferans gerçekleştirilmiştir. Konferansta GRÜ Prof.Dr.A.İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma hastanesinden Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Sevil Çağıran Kılçıksız “Kanserli Hayat, Halen Bir Hayattır”, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Dr. Öğr. Üyesi İlker Özdemir “Kanser Korkusu” ve Müdürlüğümüz Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Birim Sorumlusu Uzm. Dr. Bekir Bulut tarafından “KETEM ve Kanser Taramaları” konularında bilgiler vermişlerdir. Konferansa Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Memiş, Belediye Başkanı Tolga Erener, kurum amirleri, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katılmışlardır.
 • Alucra Toplum Sağlığı Merkezi çalışanları tarafından Büyük Cami önünde stant açılmıştır. Demirözü Köy halkından 47 kişiye eğitim verilerek broşürler dağıtılmıştır.
 • Çamoluk Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Çamoluk İlçe Jandarma Komutanlığında görevli 9 askere kanserde erken teşhis ve taramanın önemi konusunda eğitim düzenlenmiştir. Karadikmen, Kaledere, Hacıören, Kutluca, Kılıçtutan köyleri ve merkez kıraathanelerinde toplamda 38 kişiye halk eğitimleri verilerek broşürler dağıtılmıştır.
 • Doğankent Toplum Sağlığı Merkezi tarafından TSM ve ASM önünde stant açılmıştır. Mobil hizmette gezilen köylerde 120 kişiye halk eğitimleri verilerek broşürler dağıtılmıştır.
 • Espiye İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezinde 53 kursiyer ve Soğukpınar İlkokulunda 180 öğrenciye kanser konusunda eğitimler verilmiştir.
 • Eynesil Toplum Sağlığı tarafından Eynesil İmam Hatip Lisesi 15 öğrenci velisine kanser konusunda eğitim verilmiştir.
 • Görele İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Görele Anadolu Lisesi’nde 52 öğrenciye, merkez halk eğitim merkezinde 63 kursiyere, Şahinyuva halk eğitim merkezinde 18 kursiyere halk eğitimleri ve 27 ASM ve İSM personeline de hizmetiçi eğitimler verilmiştir.
 • Güce Toplum Sağlığı Merkezi Kuran Kursunda 26 kursiyere, 33 öğrenciye ve 6 sağlık personeline konu ile ilgili eğitim verilerek broşürler dağıtılmıştır.
 • Merkez Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Carrefour AVM’de stant açılarak 60 kişiye eğitim verilmiştir. Giresun Belediyesi çalışanlarından 35 kişiye eğitim düzenlenmiştir. Merkeze bağlı Sayca, Kayadibi, Ülper, Gürköy, Çavuşoğlu ve Okçu Köylerinde 162 esnaf ve köy halkına eğitimler verilmiş ve yaş aralığı uygun olan kişilere GGK kitleri dağıtılmıştır. Yeşilgiresun İlköğretim Okulu ve Çıtlakkale Anaokulunda çalışan 30 kişiye eğitimler verilmiştir. Merkez Sanayi, Soğuksu, Şht.Er Tekin Çınar, Şht.Atğm. Nizamettin Şensoy Aile Sağlığı Merkezlerinde 125 kişiye halk eğitimleri verilerek broşürler dağıtılmıştır.
 • Piraziz Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Gökçeali, Şerefli, Narlık, Kılıçlı köyleri, halk pazarı ve ASM ve TSM ortak salonunda 16 oturumda 171 kişiye eğitimler düzenlenmiş olup konu ile ilgili broşürler dağıtılmıştır.
 • Şebinkarahisar Toplum Sağlığı Merkezi tarafından şubat ayı boyunca Umre aşısı için gelen 21 kişiye, Saraycık, Güzelyurt, Çağlayan köy halkından 52 kişiye konu ile ilgili eğitimler verilmiştir. Ayrıca ilçede bulunan kamu kuruluşlarında çalışan görevlilere, esnaflara, pazaryerlerinde bulunan halka yönelik toplamda 262 kişiye halk eğitimi, TSM ve ASM’de görevli 26 personele de hizmetiçi eğitim verilmiştir. TSM Hekimi Dr.Sarpel Güray Şebinkarahisar Gazetesi ve internet sitesinde kanserle ilgili yazılı açıklamada bulunmuştur.
 • Yağlıdere Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Yağlıdere Devlet hastanesinde stant açılmıştır
 • Özel Giresun Ada Hastanesi tarafından hastalara bilgilendirmeler yapılmış, broşürler dağıtılmış ve 46 hastane çalışanına eğitim verilmiştir.
 • Espiye Devlet Hastanesi eğitim hemşiresi tarafından 2 seansta 43 sağlık personeline hizmetiçi eğitim verilmiştir.
 • Dr.Ali Menekşe Göğüs Hastalıkları Hastanesi kurumsal sosyal medya hesaplarında bilgilendirme yazıları paylaşılmıştır. Hastanede bulunan hasta ve yakınlarına farkındalık oluşturmak amacıyla broşürler dağıtılmıştır.
 • Tirebolu Devlet Hastanesi eğitim birimi tarafından hasta ve hasta yakınları ile hastane çalışanlarına kanser farkındalığını arttırmak amacı ile görsel eğitimler verilerek broşürler dağıtılmıştır.