• Mart Ayı "Kalın Bağırsak Kanseri Farkındalık Ayı” kapsamında Sağlık Müdürlüğümüz’ e bağlı TSM’ ler ve KETEM’ ler tarafından çeşitli kurslarda, sivil toplum kuruluşlarında ve kurumlarda 11 seansta 2.241 kişiye halk eğitimi ve 3 seansta 40 kişiye hizmet içi eğitim verilmiştir.
  • Müdürlüğümüz tarafından Şehir Hastanesinde 4 adet stant açılmış, 2550 adet el broşürü dağıtılmıştır. İl Sağlık Müdürlüğümüz Sosyal paylaşım sitesinden Mart Ayı Kalın Bağırsak Kanseri Farkındalık Ayı basın açıklaması yapılmış ve çeşitli bilgilendirici paylaşımlar yapılmıştır.
  • Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Medikal Onkoloji Kemoterapi Ünitesi Sorumlu Hemşiresi Nihal ORLU tarafından 25.03.2019 tarihinde hasta ve hasta yakınlarına “Kalın Bağırsak Kanseri Tarama Yöntemleri” konulu eğitim verilmiştir.
  • Özel hastanelerde çeşitli stantlar açılmış, Müdürlüğümüzden temin ettikleri ve kendi hazırladıkları Kolon Kanseri   ile ilgili broşürler vatandaşlara dağıtılmıştır. Özel Gürlife hastanesinde Dr. Yaşar KESKİN tarafından 06.03.2019 tarihinde “Kolon Kanseri” konulu hizmet içi eğitim düzenlenmiştir.  Acıbadem Hastanesi tarafından display ve roll-op konumlandırma, personel ve hastalara rozet, kurdele dağıtımı, sosyal paylaşım sitelerinde ay boyunca video paylaşımları yapılmıştır.
  • İlimiz Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığına bağlı Eskişehir Devlet Hastanesi, Yunus Emre Devlet Hastanesi, Çifteler ve Sivrihisar Devlet Hastanelerinde ayaktan ve yatan hastalar ile hasta yakınlarına el broşürü dağıtılmış, hastane içerisinde stantlar açılmış ve afişler asılmıştır. Hastane personellerine Kolon Kanseri hakkında hizmet içi eğitimler verilmiş, led ekranlarda bilgilendirme sunumları yayınlanmıştır.