• 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası kapsamında Sağlık Müdürlüğümüz’ e bağlı TSM’ ler ve KETEM’ ler tarafından çeşitli kurslarda, sivil toplum kuruluşlarında ve okullarda 48 seansta 1969 kişiye halk eğitimi ve 4 seansta 123 kişiye hizmet içi eğitim verilmiştir. Odunpazarı SHM/KETEM tarafından Şehir Hastanesinde stant açılmış 2357 adet broşür dağıtılmıştır.
  • Müdürlüğümüz tarafından 05.04.2019 tarihinde Taşbaşı Kültür Merkezinde Çalışanlara ve halka yönelik “Kanser ve Hayat” konulu konferans düzenlenmiştir. Konferansın sonunda ise Ulusal Kanser Tarama programına vermiş oldukları desteklerden dolayı 6 Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Çalışanı ile Pilot Uygulama Kanser Çağrı Merkezimizde çalışan 2 personelimize Teşekkür Belgeleri verilmiştir.
  • Yunus Emre Devlet Hastanesi poliklinikler girişine stant açılmış polikliniklere başvuran vatandaşlara broşürler dağıtılmış ve konuyla ilgili bilgilendirmeler yapılmış, tanıtım panolarına ilgili afişler asılmıştır.
  • İlimiz Şehir Hastanesi C Blok girişine stant kurularak kanser ve KETEM’ i tanıtıcı broşürler dağıtılmış, konu ile ilgili afişler asılmıştır. Burada hastalar bilgilendirilerek soruları yanıtlanmış gerekli yönlendirmeler yapılmıştır. Hasta bekleme alanlarındaki televizyonlarda konu ile ilgili çeşitli videolar yayınlanmıştır. Ayrıca hastanemiz online eğitim sayfasına kanser konulu eğitim sunusu konularak 440 hastane personeline online eğitim verilmiştir.
  • Özel hastanelerde çeşitli stantlar açılmış, kendilerine ait sosyal paylaşım sitelerinde kanser ile ilgili bilgilendirici paylaşımlar yapmışlar, Müdürlüğümüzden temin ettikleri ve kendi hazırladıkları kanser   ile ilgili broşürler vatandaşlara dağıtılmıştır. Özel Acıbadem Hastanesi Tıbbı Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Hasan ÜSTÜN ve Pisikolog Çağrı KUŞCU tarafından 11.04.2019 tarihinde hastane personeli ve hasta ve hasta yakınlarına yönelik Kanser konusunda bilgilendirici eğitim düzenlenmiştir. Özel Anadolu Hastanesi Eğitimcisi Seda KURU tarafından 15.04.2019 tarihinde hastane personeline yönelik Kanser ve Farkındalık konulu hizmet içi eğitim düzenlenmiştir.