Denizli İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliğinde kanser hastalıklarının erken teşhisine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için Merkezefendi ve Pamukkale Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) binalarına en yakın olan 2 adet otobüs durağı ‘KETEM Sağlık Durağı’ haline getirilerek açılışı yapıldı.                                                                                                                                         

Pamukkale KETEM yakınında ki ‘KETEM Sağlık Durağı’nda düzenlenen açılış törenine Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Merkezefendi ve Pamukkale KETEM hekimleri ve kadın sağlık çalışanları ile Kent Konseyi Kadın Meclisinden birçok kişi katıldı.

Denizli il genelinde tüm ilçelerde '1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı' olmasından dolayı kamuoyunun bilinçlendirmek amacıyla  Hizmet içi  (8 seans 117 kişiye) ,Halk eğitimi,165 seans 4997  kişiye eğitim yapılmıştır. Çeşitli yerlerde stant açılmıştır. Eğitimler de afiş, broşür kullanılmıştır.

1-31 Ekim 'Meme Kanseri Farkındalık Ayı' kapsamında Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan Aile Hekimleri ve diğer sağlık çalışanları pembe kurdele takarak meme kanserine dikkat çekmişlerdir.