• Bartın İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi Tarafından, Bartın SANKO Çimento Fabrikasındaki çalışanlara Prostat Kanseri, Kanser ve Nedenleri, Kanser Taramaları ile ilgili eğitim verilmiştir. Eğitim 2 oturum şeklinde olup, 50 personelin katılımı ile gerçekleşmiştir. Eğitim sonunda çalışanlara kanser taramaları ile ilgili broşürler dağıtılmıştır. Uygun yaş aralığındaki yakınlarını taramalara yönlendirmeleri ve kanser hakkında bilgilendirmeleri istenmiştir.
  • Bartın KETEM tarafından, KETEM’e tarama yaptırmaya gelen kadınlara, prostat kanseri ile ilgili eğitim verilmiştir. Eğitim sonunda ise prostat kanseri ile ilgili broşürler dağıtılarak eşlerini ve yakınlarını bilgilendirmeleri istenmiştir.
  • Amasra İlçe Entegre Devlet Hastanesi tarafından Amasra Aile Hekimliklerine başvuran halkımıza bilgilendirme yapılıp broşür dağıtılmıştır.
  • Ulus Şehit Piyade Er Hasan Hüseyin Oğuz İlçe Devlet Hastanesi tarafından hizmet içi eğitim ve halk eğitimi ile katılımcılara eğitim verildi. Hasta giriş bankosuna stantlar açıldı ve broşürler dağıtıldı. Kamuya açık alanlarda kahvelerde sözlü eğitim yapıldı, broşürler dağıtıldı. Acil ve ASM ekranlarında konuya dair kamu spotunun gösterimi yapıldı. Toplamda hizmet içi eğitimlerde dahil, statlar hariç 90 kişiye eğitim verildi.