1-31 Ekim ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ olması nedeniyle Müdürlüğümüz organizasyonu doğrultusunda Kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, özel sektörler ve sivil halk arasında “Kansere Set Çek” temalı pembe file voleybol müsabakası düzenlendi.

Müsabakaya çeşitli kanser temalarını içeren takım adlarıyla 16 takım 177 oyuncu katıldı. Turnuva 23 Ekim 2019 da başlamış olup, 28.11.2019 tarihinde Hopa Anti kanser ve De Get Kanser İl Özel İdaresi takımları arasında final maçı oynanarak ödül töreni gerçekleştirildi.  

Kansere Set Çek, Pembe File Voleybol Turnuvasının Şampiyonu Hopa Anti Kanser oldu.

İl ve ilçelerimiz de halkın görebileceği yerlere afişler asıldı. Kuran kurslarında, halk eğitim merkezlerinde broşürler dağıtılarak, eğitimler yapıldı. Köy ziyaretleri düzenlenip broşür dağıtıldı. Aile hekimliklerine ve KETEM’E yönlendirme yapıldı. İlçe hastanelerimizde stant açarak hasta ve yakınlarına broşürler dağıtılıp, bilgilendirme yapılarak Meme kanserinde erken teşhisin önemi vurgulanmaya çalışıldı.

Artvin İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar programlar ve Kanser birimi olarak il genelinde, broşür dağıtılarak, stantlar kurulup, eğitimler yapıldı.