Ocak Ayı  Serviks Kanseri Etkinlikleri kapsamında, halkımızın kanser konusunda farkındalığın oluşturmak amacıyla

  • Ocak ayı serviks kanser ile ilgili etkinlikler sosyal medyada paylaşılmıştır.
  • Ocak ayı serviks kanseri etkinlikleri ile ilgili müdürlüğümüze bağlı Merkez Toplum Sağlığı Merkezine ve Aile hekimliğine başvuran kişilere Kanserden korunma yolları ve taramalarda erken teşhisin önemi ve serviks kanseri farkındalık oluşturmak amacıyla eğitimler verilerek broşürler dağıtıldı bu kapsamda toplam 100 kişi bilgilendirildi.
  • Müdürlüğümüze bağlı hizmet veren Göle Toplum Sağlığı Merkezi tarafından ve Aile Hekimliklerin başvuran kişilere serviks kanseri, kanser taramaları hakkında eğitim verilmiştir. Toplum sağlığı tarafından yapılan köy ziyaretlerin de gidilen evlerde serviks kanseri hakkında eğitim verildi.
  • Müdürlüğümüze bağlı hizmet veren Çıldır Toplum Sağlığı Merkezi tarafından ve Aile Hekimleri tarafından başvuran kişilere kanser taramaları ve serviks kanseri önemi hakkında eğitim verilmiştir. Halkın toplu olduğu yerlerde sant açılarak broşür dağıtılmıştır
  • Müdürlüğümüze bağlı hizmet veren Damal Toplum Sağlığı Merkezi tarafından ve aile hekimleri tarafından başvuran kişilere kanser taramaları ve serviks kanseri önemi hakkında eğitim verilmiştir.
  • Müdürlüğümüze bağlı hizmet veren Hanak Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Hekimleri tarafından başvuran kişilere kanser taramaları ve serviks kanseri önemi hakkında eğitim verilmiştir.30 kişiye broşür, bilgilendirme Toplum Sağlığı Merkezine davet edilmiştir

Ocak ayı serviks kanseri etkinlikleri kapsamında halkımızın serviks kanseri hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla 186 kişiye eğitim verilerek KETEME davet edilmiştir.