07-09 Haziran 2023 Tarihlerinde Isparta ilinde “Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Temel Eğitimi” organizasyonu gerçekleştirilmiştir.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Hizmetleri ve Eğitim Daire Başkanlığı organizasyonu ve koordinasyonunda, 07-09 Haziran 2023 tarihleri arasında Isparta ilinde “Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Temel Eğitimi” organizasyonu gerçekleştirilmiştir.

Eğitim, 07 Haziran 2023 tarihinde Isparta İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet KARAKAYA ve Halk Sağlığı Genel Müdür Yardımcımız Dr. Öğretim Üyesi Süleyman ÖZSARI’nın açılış konuşmaları ile başlamıştır.

Açılışı müteakip Genel Müdür Yardımcımız Başkanlığında, Daire Başkanları, Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Isparta, Konya, Muğla ve Uşak Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlarının katılımıyla “Halk Sağlığı Hizmetleri Bölge Değerlendirme ve İstişare” toplantısı yapılmıştır.

“Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Temel Eğitimi” 07-09 Haziran 2023 tarihleri arasında İl/İlçe Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi ve bağlı birimlerinde (sağlıklı hayat merkezlerinde(SHM), KETEM, vd.) çalışan sağlık personelinin katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir. Eğitimin sunumları Daire Başkanı veya Daire Başkanlığı temsilcileri tarafından yapılmıştır. Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Isparta, Konya, Muğla ve Uşak illerinden olmak üzere, 46 hekim ile 49 sağlık çalışanı katılmıştır. Bu eğitimle birlikte toplamda 5269 hekim ve 2547 sağlık personelinin eğitim alması sağlanmıştır. Eğitime katılanlara Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Temel Eğitimi Rehberi ve sunumlar verilmiştir.

Bu eğitim organizasyonu kapsamında 07-08 Haziran 2023 tarihleri arasında; birinci basamak sağlık hizmetlerini yerinde değerlendirmek amacıyla Genel Müdürlük ve İl yöneticilerinden oluşan ekiplerle birlikte Aile Sağlığı Merkezi(ASM) ziyaretleri ile ASM dışında hizmet veren diğer birinci basamak sağlık hizmeti sunan kuruluş (SHM, TSM, KETEM, Entegre vd.) ziyaretleri de gerçekleştirilmiştir.

Eğitim, 09 Haziran tarihinde 95 sağlık çalışanına katılım belgelerinin takdimi ve Isparta İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet KARAKAYA’nın ve Toplum Sağlığı Hizmetleri ve Eğitim Daire Başkanımız Dr. Aslıhan KÜLEKÇİ UĞUR’un kapanış konuşmaları ile tamamlanmıştır.

9
15
16
3
1
5
10
11
2
14
6
Ana_Ekran
7
12
8
13
4

Publish modules to the "offcanvs" position.